Pokud budete mít zájem o některý můj výrobek, můžete mi napsat na e-mail: dilnicka-josefina@email.cz

pondělí 7. července 2014

... 1. PRÁZDNINOVÝ VÝLET ... OPĚT RATIBOŘICE ...

V sobotu jsme vezli děti na prázdniny k babičce, a tak jsem vymyslela další výlet do Ratibořic, protože se tam právě v týdnu od 29.6. konaly MLYNÁŘSKÉ SLAVNOSTI. 
Nevím proč, ale ještě nikdy jsme si neprohlédli vnitřek mandlu. Ve mlýně, na zámku nebo na bělidle jsme už byli, ale mandl nějak unikal naší pozornosti, a tak jsme se to tentokrát rozhodli napravit.   Kromě několika starých mandlů je zde i expozice, která se týká textilnictví v Ratibořicích a okolí. 
 
... pohon velkého dřevěného  mandlu ...


Součástí akce byli dravci. 
... naše malá sokolnice  ... tedy bez sokola, který by na ni byl těžký, zato s malým puštíkem Rozárkou ...

14 komentářů:

 1. Pěkný výlet jste si udělali:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj v Ratibořicích je krásně a takovéhle akce máme moc rádi.

   Vymazat
 2. Ratibořice jsou úžasné, výlet který můžu klidně každý rok, letos jsme vynechali, věřím, že příští léto zase pojedeme a podívám se i do mandlu,kde jsem také ještě nikdy nebyla. Krásné léto Jtiko, Mějte se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, my máme Ratibořice blízko (cca 30 min jízdy), tak tam jezdíme alespoň jednou ročně. Většinou na takovéhle akce, které jsou spojené s řemesly. Jinak bych prosila o tykání, jako s ostatními děvčaty. Moc zdravím a přeji krásné dny.

   Vymazat
 3. Ahoj Jitu, tak do Ratibořic také moc ráda jezdím.
  Krásné letní výletování .... Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, je tam skvěle. Na výlety už se moc těšíme. Letos máme v plánu Krkonoše, protože vloni jsme si udělali výšlap na Labskou a k prameni Labe a moc se nám to líbilo, a tak letos chceme pokračovat. A pak chci vzít rodinku do Olešnice v Orlických horách, kde jsme trávili každé prázdniny na chalupě od Jednoty Nový Bydžov. Bylo tam nádherně, přestože to byl zapadákov, jen chata asi před 14-ti lety vyhořela. Pro mě to byl moc smutný pohled, protože prázdninám tam se nevyrovnala ani dovča u moře. Naposled jsem tam byla před deseti lety, tak jsem moc zvědavá jestli se tam něco změnilo. I Tobě přeji krásné letní výletování. pa Jitka

   Vymazat
 4. Super fotky prezentace hezky zdravim tebe Karrin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karin, moc děkuji a zdravím a přeji krásné léto.

   Vymazat
 5. Ahoj Jituško, pěkně jsem se s tebou prošla v místech, která jsem naposledy viděla jako dítko školou povinné. Vidím,že to budu muset napravit a znovu se tam vydat.
  Moc zdravím Iva

  OdpovědětVymazat
 6. Do Ratibořic jezdíme už několik let kolem 1. Května..... jeden z rodinných rituálů

  OdpovědětVymazat
 7. Jituško,do Ratibořic jedu vždycky ráda.
  Krásné fotky.
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Jeeeje u teba vždy najdem nejaku zaujimavosť kde som ja ešte nebola :-) Mate to tam moc krásne. Pani učitelky museli mať radosť z nádhernych darčekov a ZOO zaujimave, dik. Maj sa krásne pozdravujem.

  OdpovědětVymazat