Pokud budete mít zájem o některý můj výrobek, můžete mi napsat na e-mail: dilnicka-josefina@email.cz

pondělí 30. března 2015

.... BYLI JSME U TOHO ....

  Konečně neděle ... 29.3.2015 ... tolik očekávaný den. Den, o kterém se mluvilo. Den, který vzbuzoval spousty emocí a to nejen těch pozitivních, ale i negativních. Celý týden jsme sledovali informace o průjezdu amerického konvoje Dragoon Ride, protože jsme chtěli být u TOHO.  Informace byly takové, že konvoj bude přejíždět hranice v Náchodě v 11.15 hod., a tak jsme v 10.30 vyrazili do Jaroměře. Jaké bylo ovšem naše zklamání, když jsme se po příjezdu dozvěděli, že kolona cca 20 vozů právě projela :-(. Lidi ale zůstavali na místech a postupně začaly chodit zprávy, že to byla jen první část kolony a že za chvíli pojede další. Tak jsme čekali a čekali .... chvílemi pršelo, zábly nás nohy, ale čekali jsme dál .... to čekání trvalo dvě hodiny :-D. Pak opět začaly jít davem zprávy, že už jsou ve Skalici a tudíž, že tak během deseti minut budou tady .... no HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. 

Moc dobře mám v živé paměti, kdy jsem jako čtyřletá holčička stála s rodiči  srpnové noci roku 1968 na náměstí a   sledovala přehlídku moci okupačních vojsk a podle chování dospělých cítila, že se děje něco zlého. Taky si pamatuju, jak jsem celý druhý den byla schovaná v koutě za křeslem , protože vojáci projížděli ulicemi města  a  já se tenkrát hrozně bála, že na nás budou střílet a ani za nic jsem odtamtud nechtěla vylézt. 

Tohle bylo ovšem něco úplně jiného ... vojáky vítali lidi okolo silnice ... mávali jsme jim a oni mávali nám ....  byla to úžasná podívaná. Jen mě mrzelo, že manželovi se nechtělo jet až do Pardubic, protože já osobně bych tam jela moc ráda.

.... konvoj doprovázela dvě historická vozidla ...